Amazon – najważniejsze informacje na temat firmy

Amazon – informacje podstawowe

Amazon to firma amerykańska, która powstała w 1994 roku jako spółka akcyjna w Seattle. Jest to przedsiębiorstwo, które zajmuje się handlem elektronicznym. Amazon prowadzi największy na świecie sklep internetowy.

Skąd wzięła się nazwa Amazon?

Nazwa Amazn, która oznacza w języku angielskim Amazonkę, została wybrana przez prezesa, Jeffa Bezosa. Chciał on nawiązać do planowanej skali przepływu towarów w jego sklepie internetowym. Miało to być podkreślenie potęgi, jaką miała być firma Amazon w zamyśle jej twórcy. Można zauważyć, iż plan ten się powiódł.

Kto założył Amazon?

Twórcą Amazonu był Jeff Bezos w 1994 roku. Pierwsza książka została przez niego sprzedana w 1995 roku. Była to książka pod tytułem “Fluid Concepts & Creative Analogies. Computer Models of the Fundamental Mechanisms of Thought”. Amazon początkowo był wyłącznie księgarnią internetową. Po jakimś czasie asortyment oferowany przez tę firmę został poszerzony o sprzęty komputerowe, DVD, meble, produkty spożywcze oraz wiele innych artykułów. Oddziały Amazonu zlokalizowane są w wielu miastach na świecie – między innymi w Japonii, Włoszech, Brazylii, Polsce, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii.

W 2015 roku Amazon ogłosił, że ma plany wejścia na rynek kinematograficzny. W korporacji Amazon znajdują się podmioty takie jak Joyo.com, SoundUnwound, IMDb oraz Alexa Internet. W 2019 roku Amazon Amazon zajął 4 miejsce w rankingu największych firm handlowych – dochody spółki wyniosły 118,573 miliardy dolarów.

Źródło: https://dealavo.com/pl/2019/06/07/niezbednik-dla-producentow-w-erze-amazona/